Interessante sites

Over Heemstede en Bennebroek
Librariana Hans Krol over Heemstede en Bennebroek historisch Zuid-Kennemerland http://ilibrariana.wordpress.com/
Noord-Hollands Archief over Heemstede www.noord-hollandsarchief.nl/gemeenten/heemstede/75/341
Station Heemstede-Aerdenhout www.stationheemstedeaerdenhout.nl
Hageveld (Vereniging van Eigenaren) www.hageveld.nl
Hageveld: Stichting Reünisten Hageveld (SRH) www.srhageveld.nl
Bennebroek in Tweede Wereldoorlog http://1940-1945.bennebroek.nl/
Bos GGZinGeest (Bennebroek) www.nietdoorhetbos.nl
Boeken/publicaties kopen over Heemstede en Bennebroek (Antiqbook) www.lokalegeschiedenis.nl
Historisch Genootschap De Blauwe Tram www.blauwetram.nl
Flora 1935 www.flora1935.nl
Canon Heemstede-Bennebroek http://www.regiocanons.nl/noord-holland/heemstede-en-bennebroek
Archieven met materiaal over Heemstede en Bennebroek
Beeldbank Noord-Hollands Archief www.noord-hollandsarchief.nl
Nationaal Archief www.gahetna.nl
Beeldbank Nederlands cultureel erfgoed www.geheugenvannederland.nl
ANP (Algemeen Nederlands Persbureau www.anp-archief.nl
BAG-viewer (Basisregistraties en Gebouwen) http://www.geodan.nl/nieuwe-versie-bag-viewer/
Kranten, tijdschriften en telefoonboeken
Krantenviewer Noord-Hollands Archief www.noord-hollandsarchief.nl/kranten/102/456
(o.a. Haarlems Dagblad 1883-1942)
Digitale Krantenarchief http://www.delpher.nl/nl/kranten
Regionaal Archief Leiden http://leiden.courant.nl
Koninklijke Bibliotheek (catalogus en historische kranten) www.kb.nl
Naamlijst voor den Telefoondienst 1915 www.geaknowhow.net/script/dewit/tel1915
Telefoongids van Nederland 1950 http://www.geneaknowhow.net/script/dewit/tel1950/
Registers begraafplaatsen, funeraire historie
Online begraafplaatsen http://www.online-begraafplaatsen.nl
Algemene Begraafplaats Herfstlaan Heemstede http://www.graftombe.nl/names/1959/heemstede_algemeen
Algemene Begraafplaats Herfstlaan Heemstede http://www.schiltmeijer.nl/Begraafpl/grafsteind.html
Algemene Begraafplaats en Berkenrode Heemstede www.graftombe.nl
Vereniging De Terebinth (Funaire Vereniging) www.terebinth.nl
Stichting Dodenakkers www.dodenakkers.nl
Historische verenigingen uit de regio (en iets verder)
Aalsmeer: Stichting Oud Aalsmeer www.stichtinggoudaalsmeer.nl
Bloemendaal: Ons Bloemendaal www.onsbloemendaal.nl
Eemland: Het Groene Graf www.groenegraf.nl
Haarlem: Vereniging Haerlem� www.haerlem.nl
Haarlemmermeer: Vereniging Meerhistorie� www.meerhistorie.nl
Hillegom: Vrienden van Oud-Hillegom� www.vriendenvanoudhillegom.nl
Hilversum: Hilversumse Historische Kring Albertus Perk http://albertusperk.nl
Leiden: Historische Vereniging Leiden www.oudleiden.nl
Lisse: Vereniging Oud Lisse www.oudlisse.nl
Oegstgeest: Oegstgeest (foto's en ansichtkaarten) www.wimhoogerdijk.info/oegstgeest
Oegstgeest: Vereniging Oud Oegstgeest www.oudoegstgeest.nl
Santpoort: Stichting Santpoort www.stichtingsantpoort.nl
Sassenheim: Stichting Oud Sassenheim www.stichtingoudsassenheim.nl
Schoten: Historisch Schoten www.historischschoten.nl
Sparndam: Historische Werkgroep Spaarndam www.historischewerkgroepspaarndam.nl
Velsen: Historische Kring Velsen www.historischekringvelsen.nl
Zandvoort: Genootschap Oud Zandvoort www.oudzandvoort.nl
Algemene sites
Landschap Noord-Holland www.landschapnoordholland.nl
Oneindig Noord-Holland www.oneindignoordholland.nl
Cultuurcompagnie Noord-Holland www.cultuurcompagnie.nl
Beeldbank Noord-Holland www.beeldbank-nh.nl
Cultuureducatie in Noord-Holland (o.a. erfgoedlessen) www.pleinc.nl
Stamboom Gids www.stamboomgids.nl
wiewaswie (landelijke database stamboomonderzoek) https://www.wiewaswie.nl/
Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed www.cultuurerfgoed.nl
Maatschappelijke stages (o.a. Hageveld) www.maatschappelijkestage.nl
Diverse Canons www.regiocanons.nl
Stichting Kastelen historische Buitenplaatsen Landgoederen www.skbl.nl
Musea in de regio
NZH Vervoersmuseum Haarlem http://www.nzh-vervoermuseum.nl/
Museum De Cruquius www.museumdecruquius.nl
Juttersmuseum Zandvoort www.juttersmuseum.nl
Zandvoorts Museum www.zandvoortsmuseum.nl
Museum De Zwarte Tulp Lisse www.museumdezwartetulp.nl
Historisch Museum Haarlem www.museumhaarlem.nl

Naar boven